ЗДО №7 " Волиняночка" м. Володимир
Волинська область, Володимир- Волинський район

Група Бджілка"


Вихователі:

  • Ольга Володимирівна Пекарська - спеціаліст
  • Олена Миколаївна Рейтерович- спеціаліст І категорії

Педагогічне кредо:

"Найкращий спосіб зробити дітей хорошими - це зробити їх щасливими." (Оскар Вайлд)

Життєве кредо:

"Якщо ви хочете, щоб життя посміхалося вам, подаруйте йому спочатку свій гарний настрій" (Спіноза)

​​Помічник вихователя:

Наталія Ярославівна Панасюк


У групі "Бджілці" гарно жити

тут навчають дошкільнят

з усіма дружити.

 

День козацтва і захисника України

        

 

Для вас батьки

Що передбачає готовність до школи?

Підготовка дитини до школи складається з трьох компонентів:

• соціальна — вміння адаптуватися в соціумі;

• інтелектуальна — базові навички читання, письма, підрахунку;

• емоційна — готовність дитини бути самостійним і відповідальним.

   У більшості випадків саме соціальна «зрілість» дошкільника обіцяє йому успіх в навчанні. Щоб діти успішно «гризли граніт науки», їм повинно бути в школі емоційно комфортно. Головна мета початкової школи - навчити дітей рахувати, писати і читати. Виникає логічне запитання: навіщо тоді всьму цьому вчити дитину до 1 класу? Як кажуть, базові навички складають необхідну основу для їх успішного оволодіння. Не секрет, що різним дітям для запам'ятовування одного і того ж матеріалу потрібен різний час. Шкільна програма орієнтована на середній рівень. Щоб всі дітки вкладалися в заданий темп, необхідна дошкільна підготовка. Наступна складова - вміння дитини спілкуватися, висловлювати свої думки, контактувати з соціумом. Психологи таку підготовку ставлять на перше місце. Малюк, який вміє писати і читати, але погано адаптується в колективі, завжди буде відчуженою. Ось чому важливо, щоб до школи діти відвідували ЗДО. Тільки перебуваючи в колективі, дитина вчиться вибудовувати відносини і отримує необхідні комунікативні навички. Як батькам підготувати дитину до школи? Багатьох батьків хвилює питання: чи можна підготувати дитину до школи самостійно? Навіть батьки з необхідними педагогічними навичками не зможуть замінити дитині спілкування з однолітками. Якщо малюк з якихось причин не відвідує дитячий заклад, підготовку необхідно організувати вдома і додатково відвідувати спеціальні курси. Вливати дитину в колектив психологи радять якомога раніше. В ідеалі з 3-4 років. Для початку це можуть бути різні творчі гуртки, трохи пізніше - розвиваючі групи для дошкільнят. За допомогою комп'ютерних технологій їх можна проводити онлайн.

Домашні заняття 1. Навчання як гра. Рекомендуємо починати перші заняття в ігровій формі. Не потрібно відразу садити дитину за зошит або за книгу. Рахувати починайте під час прогулянки або гри: «давай порахуємо кубики», «давай дізнаємося, скільки на дереві сидить ворон» та інше. Починати вивчати букви також бажано в звичних побутових ситуаціях, наприклад, під час походу в магазин. Завдання батьків - зацікавити дитину процесом навчання. 2. Міні-уроки. Перші заняття повинні тривати не більше 15 хвилин. 3. Метод пряника. Хвалити дитину потрібно не тільки за правильні відповіді, але і за прагнення вчитися. Заохочуйте і мотивуйте тягу до знань приємними бонусами: «Давай зараз почитаємо і потім подивимося мультик». Ніколи не сваріть і не карайте малюка, якщо він відмовляється читати або у нього щось не виходить. 4. Зміна діяльності​. Важливо пам'ятати, що у дітей надзвичайно рухлива психіка. Всидіти на місці 15-20 хвилин для них складно, не кажучи про те, що і не корисно. Чергуйте заняття з читання чи письма з активними іграми, фізичними навантаженнями, математику з малюванням і т.і. 5. Повторення - мати навчання​. Не переходьте до нового матеріалу, поки малюк не засвоїть попередній. Після початку нових «уроків» повертайтеся до вивченого. Практикуйте повторення не тільки під час уроків. Наприклад, під час прогулянки попросіть дитину згадати цифри(номер вулиці, будинку) 6. Використовуйте практичні заняття. Діти погано засвоюють матеріал в теорії, тому все нове підкріплюється практикою і візуалізацією. Обирайте книги з яскравими ілюстраціями, використовуйте практичний матеріал. 7. Сучасна школа. Підбирайте навчальний матеріал відповідно до чинної шкільної програми.

Уроки математики Підрахунок і елементарні математичні дії розвивають мислення і логіку дітей. Обов'язково необхідно практикувати уроки математики вдома. Ось поради з організації такого навчання: • Починайте рахувати знайомі предмети в ігровій формі: цукерки, фрукти, іграшки. Поступово переходьте на спеціальні картки і рахункові палички. • Вивчайте прийоми додавання і віднімання на прикладі предметів: 5 яблук + 1 = 6 яблук, 2 цукерки - 1 цукерку = 1 цукерка. Обов'язкова візуалізація. • Вивчайте геометричні фігури на прикладі знайомих предметів і під час їх промальовування. • Перетворіть приклади в захоплюючу гру.

Уроки письма У школі діти досить багато пишуть, тому важливо підготувати кисть малюка до навантажень. • Починайте уроки письма з 5-хвилинних занять, поступово збільшуючи час до 15-20 хвилин. • Тренуйте кисть за допомогою промальовування предметів спочатку за шаблоном, потім самостійно. • Розвивайте дрібну моторику з 2 років: ліплення з пластиліну, м'яке тісто, перебирання крупи, вирізання по контуру. • Навчання письма починайте з друкованих літер. • Виконуйте гімнастику для пальців.

Уроки читання Вивчення букв і читання - це основа формування словникового запасу дитини, вміння спілкуватися. Тільки тоді можна переходити до вивчення інших предметів, коли малюк навчиться читати. • Починайте читання з вивчення букв алфавіту: показуйте літери на вивісках, ліпіть їх з пластиліну, промальовуйте. • Створюйте асоціації з буквами, використовуйте порівняння: Б - будинок, В - вікно. • Надійно зафіксуйте навчання літери її пошуком. • Навчайте дитину переказувати прочитаний текст, повторюйте слова героїв, тренуйте пам'ять.

Уроки творчості Якщо дитина не відвідує творчі гуртки, необхідно вдома кожен день займатися творчістю. • Навчіть правильно користуватися фарбами, олівцями, фломастерами, крейдою. • Купуйте розмальовки. • Практикуйте малювання, ліплення, аплікацію. • Навчайте готувати робоче місце і потім його прибирати.

Як підготувати дитину до школи: поради психолога • Розповідайте, які пріоритети він отримає, коли буде школярем: спілкуватиметься з дітьми, стане самостійним, буде «дорослим» та інше. • Спілкуйтеся з малюком на тему шкільних років, згадуйте своїх вчителів, читайте шкільні розповіді. Дитина повинна розуміти, що навчання - це обов'язковий етап в її житті. • Цікавтеся думкою сина або дочки, дозволяйте відстоювати свою точку зору. • Грайте в «Школу», програвайте різні моменти: виступ перед дошкою, розповідь вірша, дозвольте дитині бути в ролі вчителя. • Привчайте з ранніх років всі розпочаті справи доводити до кінця. • Привчайте до самостійності в діях і рішеннях. • Моделюйте конфліктні ситуації і разом знаходьте їх рішення. Перевірити, наскільки дитина психологічно та інтелектуально готова до школи, можна за допомогою спеціальних педагогічних методик. Їх використовують при тестуванні дошкільнят під час співбесіди. 

До школи як на свято Дитина із задоволенням піде до першого класу, якщо його не тільки підготувати, але і налаштувати. Батьки часто припускаються помилок, після чого діти стикаються з розчаруваннями і втратою інтересу до навчання. Як цього уникнути?

Що не робити? 1. Не варто готувати дитину до школи в останнє літо. Не формуйте негативні асоціації з процесом навчання ще до його початку. 2. Не обіцяйте, що школа буде найкращим періодом життя. Нехай малюк сам вирішить. 3. Не передавати своє хвилювання. Дитина читає тривогу і емоційний стан батьків. 4. Не пускайте процес підготовки на самоплив. Перевіряйте і контролюйте готовність, радьтесь з виховатилем.

Що робити? 1. Підвищіть статус дитини. Зробіть подію радісною і позитивною. Привітайте з новим етапом життя. 2. Влаштуйте шкільний шопінг. Сходіть разом з дитиною до магазину і купіть все необхідне для школи. Нехай сам вибере собі ранець або пенал. 3. Привчайте до нового режиму за 2-3 тижні до початку навчального року. Будіть та кладіть спати дитину поступово скорочуючи час на 5-10 хвилин від звичного графіка. 4. Промовляємо обов'язки, з якими зіткнеться дитина в школі. Підготовка домашнього завдання або відвідування продовженого дня не повинні бути несподіванкою. 5. Зміцнити імунітет. Свіже повітря, фізичні навантаження, активні ігри і вітаміни - найкращі супутники майбутнього школяра. Почніть підготовку організму за 1,5 місяці до 1 вересня.

Як не втратити інтерес до навчання:  1. Мотивуйте навчання. Діти втрачають інтерес до школи вже приблизно через місяць: пік активності проходить, закінчується період адаптації, з'являється втома. Цікавий відпочинок - дієва мотивація. Наприклад, замість першого уроку з'їздити попити гарячий шоколад або на вихідних відвезіть в луна-парк. Як результат, школяр знову задоволений і підстрибом біжить до школи. 2. Дозволяйте іноді не ходити до  школи. Діти, як і дорослі, мають потребу в «перепочинку». 2-3 дні позачергового вихідного не змінять успішність, натомість школа не буде «непосильним тягарем». Проведіть вихідний разом за корисним і цікавим заняттям (похід в театр, цирк, в парк). Це буде куди корисніше, ніж малюк на уроках буде придумувати версію, як «проканторіть». 3. Цікавтеся шкільним життям дитини. Частіше відвідуйте уроки, разом готуйте домашні завдання. Створіть довірчі відносини. 4. Не навантажуйте додатковими заняттями. У перші півроку школи першокласник не повинен відвідувати додаткові гуртки і секції, крім спортивних. 5. Не лайте за перші погані оцінки. Підтримуйте школяра в починаннях і не ставте хороші оцінки як першочергове завдання навчання. 6. Допоможіть підтягнутися до «відмінника». Якщо щось не виходить, приділіть предмету більше уваги, зверніться за допомогою до вчителя або репетитора. 7. Пом'якшуйте шкільний стрес. Не навантажуйте дитину домашніми турботами і обов'язками хоча б в перші місяці навчання. Не сваріть, якщо він забув помити після себе посуд. 8. Час відпочинку. Перерва між заняттями повина бути дві години. Однак це не час для особистого читання або гри за комп'ютером. Час відпочинку школяр повинен проводити на свіжому повітрі за активними іграми. 9. Правильний сон і повноцінне харчування. Режим - основа навчання. Не змушуйте дитину сидіти за уроками понад норму, навіть якщо він щось не встиг зробити. Не можна навчання ставити в пріоритет над сном. 10. Спілкування в колективі. Дозволяйте дитині після уроків залишатися в компанії однокласників. По можливості запрошуйте дітей додому. Спілкування з однолітками необхідно для розвитку і становлення особистості школяра. Бажаємо успіхів та терпіння!

Логін: *

Пароль: *